החצר האחורית הוא פרוייקט לא שגרתי שהוכיח את עצמו מאז הוציא את אלבומו הנקרא באותו שם. שילוב הופעות בין מודרני לקלאסי, בין ישן וחדשלצפייה בלוח ההופעות שלנו  לחצו כאן

לבירור לגבי ההופעה הקרובה של החצר האחורית פנו אלינו בטלפון:04-6369993/4

יוזם החצר האחורית הוא הפזמונאי הוותיק יענקל'ה רוטבליט אשר באמתחתו שירים רבים שהם נכס צאן ברזל במוזיקה הישראלית כמו "באה מאהבה", "אמא אדמה", "כמה טוב שבאת הביתה" ועוד. אם ציפיתם לשירים רכים מעין אלה אז הפעם הסגנון שונה. יחד עם זמרי ההרכב תומר יוסף ואיתמר ציגלר מהבלקן ביט בוקס וגדי רונן הוציא רוטבליט שירים בעלי טקסטים חריפים המהווים חלק מן המחאה החברתית אשר גם האמנים מעזים בשנתיים- שלוש האחרונות להיות חלק ממנה.


סגנון ההופעות של החצר האחורית


במהלך הופעות שרים החצר האחורית את שיריהם כמו "פצצה מתקתקת", "מענה קולי", "הסיפור הגדול" והשיר החזק "שיר האביונים" שחותם את האלבום. אמנם המילים חזקות ונוקבות אך המוזיקה מהנה ונעה בין מוזיקת רוק, רגאיי, מוזיקה אלקטרונית ואפילו קאנטרי מהמערב הפרוע. זמרי ההרכב המוכרים בזכות עצמם (לפחות חברי הבלקן ביט בוקס) הלחינו כל אחד שירים שבחר. הופעה של ההרכב היא מגוונת ונראה כי המילים משקפות את תחושותיהם של רבים לגבי המתרחש במדינה. כאשר תחושות האנשים באות לידי ביטוי במוזיקה טובה ומגוונת, מילים חדות שנראה כי רוטבליט כתב אותן לאחר קריאת מחשבותיהם של אנשים, החוויה היא חוויה משחררת ומהנה. החצר האחורית היא פרוייקט מוצלח אשר התחיל מאלבום מצויין אך נראה על פי מספר הופעות מתוכנן כי האלבום אינו סוף הסיפור וההרכב מתגבש תוך כדי תנועה.