הקרנת סרטי טרום אופיר - "שרוכים" + שיח יוצרים
ורד אדיר
תאריך הופעה: שלישי, 14 אוגוסט 2018
פתיחת דלתות: 19:00
תחילת המופע: 20:30
סוג הופעה: ישיבה
מחיר: 45 ₪
לראשונה בברלה
לרכישת כרטיסים להופעה של הקרנת סרטי טרום אופיר - "שרוכים" + שיח יוצרים

טרום אופיר - מי יזכה? רוצה לראות לפני כולם את החמישייה המובילה של השנה ?
האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה בשיתוף מועדון ברלה מציעים לך אירוע קולנועי ראשון מסוגו – חשיפת חמשת הסרטים העולים לגמר ומועמדים לפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר לשנת 2018.
בואו להיות הראשונים לראות את העולים לגמר לתחרות פרסי אופיר

שרוכים - "שׂרוֹכִים" סרט על קשר מורכב בין אב מזדקן לבנו בעל צרכים מיוחדים, אותו נטש בילדותו. עקב קריסת כליותיו של ראובן, רוצה גדי, בנו, לתרום לו כליה, אך ועדת ההשתלות מתנגדת בטענה שלאפוטרופוס אין זכות להחליט על צעד שכזה ביחס לבן חסותו. גדי, שלא מזמן איבד את אמו, חושש לאבד גם את אביו. הוא חש שסוף סוף מזדמנת בדרכו האפשרות להיות משמעותי. הוא מתקומם ומחליט להילחם על זכותו להציל את אביו. דרך מערכת יחסים של אהבה, דחייה ותלות הדדית, מעלה הסרט שאלות כמו ערך החיים, הצורך בקשר אנושי והאם חיים אפשריים בלעדיו.

בתום ההקרנה שיח יוצרים עם במאי הסרט ינקול גולדווסר

פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע ע"ש שייקה אופיר, האוסקר הישראלי, הוא פרס הניתן מדי שנה על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה עבור יצירה קולנועית מצטיינת. טקס פרסי האקדמיה לקולנוע מתקיים מדי שנה בחודש ספטמבר, כארבעה חודשים לפני ההכרזה על המועמדים לפרס האוסקר האמריקאי. הזוכה בפרס "הסרט הטוב ביותר" נשלח כנציגה של ישראל להתמודד על מועמדות לזכייה באוסקר, בקטגוריית "פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר"