הקרנת סרטי טרום אופיר - "עץ התאנה" + שיח יוצרים
גננה אברה
תאריך הופעה: שלישי, 28 אוגוסט 2018
פתיחת דלתות: 19:00
תחילת המופע: 20:30
סוג הופעה: ישיבה
מחיר: 45 ₪
לראשונה בברלה
לרכישת כרטיסים להופעה של הקרנת סרטי טרום אופיר - "עץ התאנה" + שיח יוצרים

טרום אופיר - מי יזכה? רוצה לראות לפני כולם את החמישייה המובילה של השנה ? 
האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה בשיתוף מועדון ברלה מציעים לך אירוע קולנועי ראשון מסוגו – חשיפת חמשת הסרטים העולים לגמר ומועמדים לפרס הסרט הישראלי הטוב ביותר לשנת 2018. 
בואו להיות הראשונים לראות את העולים לגמר לתחרות פרסי אופיר

עץ תאנה - מלחמת האזרחים באתיופיה בעיצומה. מינה חיה עם סבתה ואחיה פצוע המלחמה בפאתי העיר אדיס אבבה. רגעים של שקט היא מוצאת ליד עץ התאנה המבודד, שם היא מבלה את זמנה עם חבר ילדותה אלי, המסתתר מפני משאיות צבאיות שמאיימות לבלוע לתוכן את הנערים והגברים של העיר. בעוד המלחמה הולכת וסוגרת על האזרחים, משפחתה היהודית של מינה טווה תכנית להגר הרחק מהמלחמה אל ארץ ישראל, אך מינה שלא מוכנה לעזוב את אלי מאחור, נוקטת בצעדים מסוכנים במטרה להבטיח את הצטרפותו למסע.

פרס האקדמיה הישראלית לקולנוע ע"ש שייקה אופיר, האוסקר הישראלי, הוא פרס הניתן מדי שנה על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה עבור יצירה קולנועית מצטיינת. טקס פרסי האקדמיה לקולנוע מתקיים מדי שנה בחודש ספטמבר, כארבעה חודשים לפני ההכרזה על המועמדים לפרס האוסקר האמריקאי. הזוכה בפרס "הסרט הטוב ביותר" נשלח כנציגה של ישראל להתמודד על מועמדות לזכייה באוסקר, בקטגוריית "פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר"