דר' חיים שפירא / להיתקל באושר (ניתן לרכוש כמנוי למס הרצאות)
תאריך הופעה: שני, 28/05/2018
פתיחת דלתות: 19:00
תחילת המופע: 21:00
סוג הופעה: ישיבה
מחיר: 60 ₪ (מנוי ל5 ההרצאות הקרובות בעלות של 200 ₪)
לרכישת כרטיסים להופעה של דר' חיים שפירא / להיתקל באושר (ניתן לרכוש כמנוי למס הרצאות)

ניתן לרכוש מנוי ל5 ההרצאות של ד"ר חיים שפירא בעלות של 200 ₪

28.5.18 להיתקל באושר

10.7.18 תורת המשחקים

5.9.18 משחקים ועסקים

13.11.18  שיחה קצרה על אהבה

9.1.19 פסיכולוגיה של קבלת החלטות

* רכישת המנוי בטלפון: 04-6369993 שלוחה 1

* המנוי הינו אישי ולא ניתן להעברה. * ביטול המנוי ניתן לכל המאוחר עד ה 26.5.18 (לא ניתן לבטלו לאחר מימוש הופעה אחת או יותר).


פירוט הרצאות - ד"ר חיים שפירא

28.5.18 - להיתקל באושר:
"האושר לא קיים , אך בכל זאת בוקר אחד אתה מתעורר ומגלה שהוא נעלם". נסקור מחקרים פסיכולוגיים חדשניים וחשובים בנושא האושר ונדבר בין היתר על: תשוקה כבגידה באושר, בין אושר להנאה, אשליית ״אהיה מאושר כאשר...״, מחלת הקנאה, אשליית המיקוד, אפקט של המתנדב המאושר, על אושר אהבה וידידות.

10.7.18 - תורת המשחקים:
מבוא לחשיבה אסטרטגית וקבלת החלטות אינטראקטיבית. אסטרטגיות בבחירות בני הזוג ופרסי נובל הקשורים בכך, משחקי מיקוח ואומנות משא ומתן, דילמת האסיר, משחק האולטימטום, פרדוקס הסחטן, יתרונות של שיתוף פעולה. רעיונותיהם המרכזיים של חתני פרס נובל ג'ון נאש וישראל אומן. ההרצאה מוגשת באופן הומוריסטי מבלי לגרוע מעומק הרעיונות ותכלול תמיד פרשניות מסקרנות לענייני אקטואליה.

12.9.18 - משחקים ועסקים:
אחד השימושים המרתקים ביותר לתורת המשחקים ולתובנותיה הוא תחום העסקים, שבו כל ההחלטות והתוצאות תלויות הן בפעולות שאתה נוקט והן בפעולות של יתר הגורמים המעורבים. בהרצאה זו נעמוד על ההבדלים בין טקטיקה לאסטרטגיה, נצביע על הקשרים בין תורת המשחקים לעולם המניות, נלמד על ובעקבותיו אסטרטגיות Parts סוגים שונים של מכרזים, ננתח ניהול משא ומתן ונכיר את עקרון העסקיות ודרכי התבוננות חדשות על עולם העסקים. (להרצאה זו מספר גרסאות – החל מהרצאה קצרה בת שעה ועד לגרסה מעמיקה של שלוש שעות).

13.11.18 - שיחה קצרה על אהבה:
מסע פילוסופי פואטי בעקבות ספרו של חיים שפירא ״אהבה זה כל הספר״: על אהבה ותשוקה, על אכזבות ואושר עילאי, האנטומיה של הקנאה, טקסי חיזור ושבעה עקרונות לנישואין מושלמים.

9.1.18 - "אני חושב לכן אני טועה" (פסיכולוגיה של קבלת החלטות):
מבט משעשע על מוזרויותיו של המוח האנושי. בהרצאה זו נתמקד בטעיות אופייניות של כל מקבלי ההחלטות במגוון רחב של תחומים, החל מרופאים וכלכלנים ועד למצביעים ושופטים. ההרצאה תתבסס על מחקרים מדעיים עדכניים רבים שחלקם אף זכו בפרסי נובל.

ד"ר חיים שפירא

PhD מרצה וחוקר ישראלי רבתחומי (מתמטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה וספרות), בעל תואר בהוראת המדעים. שפירא מוכר הן בזכות הרצאותיו הפופולריות, והן בזכות PhD במתמטיקה ותואר ספריו אשר זכו לתפוצה בינלאומית. חיים שפירא הוא מומחה לחשיבה אסטרטגית ומרצה בכיר במכללה למנהל, הרצה במוסדות אקדמיים רבים החל באוניברסיטת תל אביב ועד לאוניברסיטת הרווארד. הרצאותיו מרתקות ושנונות ומשלבות ידע נרחב, מקצועיות, הומור וחן. נבחר לאחד המרצים המבוקשים ביותר בישראל על ידי גלובס ודה מרקר.